Rezultati europarlamentarnih izbora na području naše Općine

OBJAVLJENO 10.6.2024.  |  AUTOR: Općina Maruševec
Rezultati europarlamentarnih izbora na području naše Općine

U Republici Hrvatskoj jučer su održani izbori članova u Europski parlament iz Republike Hrvatske. U Maruševcu, drugoj najvećoj Općini u Varaždinskoj županiji, obrađeno je 100 posto glasova na svih 15 biračkih mjesta.

Svoju građansku dužnost izvršilo je 873 od 4.917 stanovnika s pravom glasa, što čini poraznu izlaznost od 17,75 posto. To je ujedno za 10,07 posto manja izlaznost u odnosu na zadnje europarlamentarne izbore koji su održani u svibnju 2019. godine, kada je 27,82 posto glasača s područja Općine izašlo na birališta.

Prema privremenim rezultatima, voljom birača najviše glasova na izborima za članove u Europskom parlamentu održanim na području Općine Maruševec 9. lipnja ove godine osvojio je HDZ, s potporom od 282 glasa što čini 33,41 posto. Druga stranka sa 17 glasova manje odnosno s podrškom od 265 birača je SDP, odnosno 31,39 posto glasova.

Treća je koalicija predvođena IDS-om u koju se ujedinilo 12 stranaka sa 83 glasa ili 9,83 posto podrške građana dok su preostale 22 liste skupile ukupno 214 glasova odnosno 25,26 posto ukupnih glasova glasača.

Općina Maruševec zahvaljuje svim građanima koji su sudjelovali na proteklim izborima i ostvarili svoje biračko pravo.

Ostale rezultate izbora provjerite na internetskim stranicama Državnog izbornog povjerenstva RH na www.izbori.hr.

Internet stranica koristi kolačiće (cookies) kako bi poboljšala funkcionalnost.